Callcenter
Wsparcie techniczne: +48 (22) 10 10 965
Biuro obsługi klienta: +48 (22) 100 35 50
Panel zarządzania serwerami gier
Zaloguj się Rejestracja

Nowe promocje!
PL
Aktywuj kod Przejdź do nas!

24.06.2010

Aktualizacja Counter-Strike: SourceDrodzy klienci,

Mamy bardzo ważną informację do zakomunikowania użytkownikom serwerów gier:


Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią tego komunikatu.

Dnia 23 czerwca br. firma Valve wydała aktualizację gry Counter-Strike: Source. Owa aktualizacja obejmuje również serwery gier, a lista zmian i ich konsekwencje są na tyle duże, że zdecydowaliśmy o tym poinformować w niniejszym newsie.

Jak zaktualizować serwer?

Aby zaktualizować serwer do najnowszej wersji należy wykonać jego reinstalację. Prosimy nie aktualizować serwerów przez autoupdate gdyż nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu plików i konfiguracji prosimy o kontakt z działem wsparcia technicznego. Uprzejmie prosimy o podanie ID serwera/serwerów w treści wiadomości oraz zaznaczenie, które pliki mamy przenieść.

Zmiany - ważne!

Pierwsza zmiana odnosi się do struktury serwera. Od teraz wszystkie pliki umieszczone są w osobnym folderze. Zatem katalog cstrike nie znajduje się już w głównym katalogu na FTP serwera tylko w katalogu orangebox, do którego autorzy gry przenieśli wszystkie pliki.

Druga zmiana dotyczy serwerów tickrate 100. Otóż autorzy gry zdecydowali się na wprowadzenie limitu tickrate, który nie pozwala na ustawienie innej wartości niż 66. Parametr "-ticrate" został całkowicie usunięty z silnika serwera. W związku z tym naturalnie serwery tickrate 100 zostaną wycofane z naszej oferty, a klienci, którzy aktualnie posiadają takie serwery zostaną przeniesieni na zwykłą wersję Counter-Strike: Source, oczywiście z niższą ceną (7zł pub / 3,5zł prv). Zwracamy się z uprzejmą prośbą o kontakt posiadaczy serwerów tickrate 100 celem ustalenia szczegółów i dokonania zmian.

Aktualizacja: Serwery tickrate 100 ponownie zostały dodane do oferty.

Prosimy również o to, aby nie dopisywać parametru "-autoupdate" do polecenia startowego. Na chwilę obecną ta opcja może jedynie przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści, gdyż zamiast aktualizować serwer pobiera go od nowa w zupełnie osobnym katalogu orangebox. Czyli faktycznie po takiej aktualizacji mamy dwie instalacje serwera. Jedną w katalogu ~/orangebox/, a drugą w katalogu ~/orangebox/orangebox/. Podejrzewamy, że jest to błąd w aktualizacji Valve i mamy nadzieję, że zostanie szybko naprawiony.

Jednocześnie informujemy, iż po aktualizacji serwer nie współpracuje z większością modyfikacji, a ich obecność na serwerze może powodować problemy z jego uruchomieniem. Po reinstalacji serwera załączony zostanie do niego sprawny metamod source. W panelu znajdują się już dwie modyfikacje, które działają poprawnie z nową wersją serwera - Mani admin plugin w wersji U oraz SourceMod w wersji 1.3.3. Inne modyfikacje mogą nie działać do czasu aktualizacji przez ich autorów.

W przypadku jakichkolwiek problemów jesteśmy do Waszej dyspozycji. Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy z aktualizacją serwerów. Prosimy o kontakt z działem wsparcia technicznego poprzez formularz kontaktowy, dostępny na naszej stronie. Jednocześnie prosimy o podanie w treści wiadomości ID serwera/serwerów, których dotyczy zgłoszenie.

CSS Update FAQ (ang.)

Pozdrawiamy,
Ekipa Pukawka.pl